Novinky

Velice nás těší, že se s Vámi můžeme podělit o radost z úspěchu naší studentky výtvarného oboru Jasmíny Rosenbergerové (15 let), ze třídy akad. mal. Marie Karenové.

V polovině měsíce května byla naše žákyně ZUŠ Králíky jakožto stipendistka akademie MenArt oslovena panem ředitelem Lubošem Veselým z nadace Karel Komárek Family Foundation s nabídkou k účasti ve výtvarné soutěži, aby se pokusila jakoukoli volnou technikou ztvárnit portrét Antonína Dvořáka.

V letošním roce si připomínáme 180 let od narození českého skladatele Antonína Dvořáka. K této příležitosti se Akademie klasické hudby rozhodla po letech vydat u Supraphonu komplet všech sólových klavírních skladeb Antonína Dvořáka v podání předního českého klavíristy Ivo Kahánka, který finančně podpořila nadace Karel Komárek Family Foundation.

Z tohoto kompletu pak Ivo Kahánek vybral to nejlepší za účelem vydání limitované edice 300 ks vinylových desek (LP). Tato unikátní sběratelská edice LP si zasloužila i originální přebal. Je vlastnoručně podepsána Ivo Kahánkem a manželi Komárkovými. Bude dále využita k dobročinným účelům a podpoře mladých talentů.

Tuto limitovanou edici LP budou současně zdobit 2 grafické listy - portréty skladatele Antonína Dvořáka s vlastnoručními podpisy autorky Jasmíny Rosenbergerové z naší ZUŠ.

Slavnostní křest 4 CD kompletního klavírního díla Antonína Dvořáka v podání Ivo Kahánka proběhl ve středu 8. 9. 2021 v Dvořákově síni Rudolfina v Praze, tj. v den, kdy se přesně před 180 lety narodil A. Dvořák. Jasmína Rosenbergerová byla oficiálně i s paní učitelkou Marií Karenovou i její maminkou pozvána na tento slavnostní křest a se svými portréty představena publiku v rámci mezinárodního festivalu Dvořákova Praha. Byl to nezapomenutelný večer.

Poděkování za pozvání na slavnostní křest patří nejen organizátorům mezinárodního festivalu, ale zejména nadaci Karel Komárek Famil Foundation a panu Luboši Veselému.

Upřímně gratulujeme naší studentce Jasmíně Rosenbergerové i její paní učitelce akad. mal Marii Karenové k tomuto úspěchu. Věřím, že ji bezpochyby podpoří v její další umělecké práci. Svůj talent chce totiž nadále rozvíjet.

Mgr. Zdeňka Křížková, ředitelka školy

Spolupráce se základními uměleckými školami je čistá radost. Skrze projekt Piana do škol jsme se setkali s celou řadou mladých hudebních talentů a když jsme se rozhodovali koho oslovit pro originál portrétu Antonína Dvořáka v rámci našeho projektu unikátního souboru jeho sólových klavírních skladeb v podání Ivo Kahánka, věděli jsme, že umělecké školy budou zajímavou inspirací. Což se potvrdilo. Z více než tří desítek uměleckých návrhů jsme nakonec vybrali ten od Jasmíny Rosenbergerové ze ZUŠ Králíky. Nadaci oslovil její osobitý a neotřelý přístup k zachycení Dvořákovy osobnosti. Gratulujeme. „

                                     Luboš Veselý, ředitel nadace Karel Komárek Family Foundation

Novinky

article thumbnailVážení rodiče, milí žáci a příznivci naší školy, z důvodu prudkého zhoršení epidemiologické situace na Králicku jsme nuceni zrušit organizaci Vánočního koncertu ZUŠ dne 5. 12. 2021 v kulturní domě Klub...
article thumbnailV pondělí 4. října 2021 se v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí konal 37. ročník Krajské postupové přehlídky dětských skupin scénického tance. V letošním školním roce se na jednom pódiu...
article thumbnailVelice nás těší, že se s Vámi můžeme podělit o radost z úspěchu naší studentky výtvarného oboru Jasmíny Rosenbergerové (15 let), ze třídy akad. mal. Marie Karenové. V polovině měsíce května byla...
article thumbnailOd nového školního roku 2021/2022 připravujeme v rámci doplňkové činnosti Základní umělecké školy Králíky otevření následujících kurzů:     Kurz večerní kresby a malby     Lektor   akad. mal. Marie...

Klasifikace

QR kód

Školský portál