Novinky

Novinky

Velice nás těší, že se s Vámi můžeme podělit o radost z úspěchu naší studentky výtvarného oboru Jasmíny Rosenbergerové (15 let), ze třídy akad. mal. Marie Karenové.

V polovině měsíce května byla naše žákyně ZUŠ Králíky jakožto stipendistka akademie MenArt oslovena panem ředitelem Lubošem Veselým z nadace Karel Komárek Family Foundation s nabídkou k účasti ve výtvarné soutěži, aby se pokusila jakoukoli volnou technikou ztvárnit portrét Antonína Dvořáka.

V letošním roce si připomínáme 180 let od narození českého skladatele Antonína Dvořáka. K této příležitosti se Akademie klasické hudby rozhodla po letech vydat u Supraphonu komplet všech sólových klavírních skladeb Antonína Dvořáka v podání předního českého klavíristy Ivo Kahánka, který finančně podpořila nadace Karel Komárek Family Foundation.

Z tohoto kompletu pak Ivo Kahánek vybral to nejlepší za účelem vydání limitované edice 300 ks vinylových desek (LP). Tato unikátní sběratelská edice LP si zasloužila i originální přebal. Je vlastnoručně podepsána Ivo Kahánkem a manželi Komárkovými. Bude dále využita k dobročinným účelům a podpoře mladých talentů.

Tuto limitovanou edici LP budou současně zdobit 2 grafické listy - portréty skladatele Antonína Dvořáka s vlastnoručními podpisy autorky Jasmíny Rosenbergerové z naší ZUŠ.

Slavnostní křest 4 CD kompletního klavírního díla Antonína Dvořáka v podání Ivo Kahánka proběhl ve středu 8. 9. 2021 v Dvořákově síni Rudolfina v Praze, tj. v den, kdy se přesně před 180 lety narodil A. Dvořák. Jasmína Rosenbergerová byla oficiálně i s paní učitelkou Marií Karenovou i její maminkou pozvána na tento slavnostní křest a se svými portréty představena publiku v rámci mezinárodního festivalu Dvořákova Praha. Byl to nezapomenutelný večer.

Poděkování za pozvání na slavnostní křest patří nejen organizátorům mezinárodního festivalu, ale zejména nadaci Karel Komárek Famil Foundation a panu Luboši Veselému.

Upřímně gratulujeme naší studentce Jasmíně Rosenbergerové i její paní učitelce akad. mal Marii Karenové k tomuto úspěchu. Věřím, že ji bezpochyby podpoří v její další umělecké práci. Svůj talent chce totiž nadále rozvíjet.

Mgr. Zdeňka Křížková, ředitelka školy

Spolupráce se základními uměleckými školami je čistá radost. Skrze projekt Piana do škol jsme se setkali s celou řadou mladých hudebních talentů a když jsme se rozhodovali koho oslovit pro originál portrétu Antonína Dvořáka v rámci našeho projektu unikátního souboru jeho sólových klavírních skladeb v podání Ivo Kahánka, věděli jsme, že umělecké školy budou zajímavou inspirací. Což se potvrdilo. Z více než tří desítek uměleckých návrhů jsme nakonec vybrali ten od Jasmíny Rosenbergerové ze ZUŠ Králíky. Nadaci oslovil její osobitý a neotřelý přístup k zachycení Dvořákovy osobnosti. Gratulujeme. „

                                     Luboš Veselý, ředitel nadace Karel Komárek Family Foundation

V pondělí 4. října 2021 se v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí konal 37. ročník Krajské postupové přehlídky dětských skupin scénického tance. V letošním školním roce se na jednom pódiu představilo celkem 8 dětských tanečních skupin, které se odborné porotě předvedli ve třinácti choreografiích.

Velice nás těší další úspěch tanečníků naší školy, konkrétně tentokrát z odloučeného pracoviště v Červené Vodě. Za tanec „Kdo to tam ťuká“ v choreografii paní učitelky MgA. Moniky Golianové získali speciální ocenění  - za dětskou hravost.

Gratulujeme paní učitelce i jejím žákům z 2. ročníku tanečního oboru k tomuto úspěchu a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Vážení příznivci hudebního umění,

jelikož nám současná situace nedovoluje pořádat veřejné produkce a koncerty, rozhodli jsme se Vás potěšit hudbou alespoň ve formě video koncertů v podání žáků naší školy.

Skladby, které na nich uslyšíte, si žáci připravili pod vedením svých vyučujících při distanční výuce. Nahrávky nejsou tedy pořízeny z koncertního sálu, ale zejména z domácího prostředí za spolupráce rodičů žáků. Za tuto pomoc a asistenci jim patří veliké poděkování.

Veškeré video koncerty můžete zhlédnout na našich webových stránkách v levé liště záložek v sekci VIDEO nebo na facebooku školy.

Od nového školního roku 2021/2022 připravujeme v rámci doplňkové činnosti Základní umělecké školy Králíky otevření následujících kurzů:

 

 

Kurz večerní kresby a malby

 

 

Lektor

 

akad. mal.

Marie Karenová

 

 

 

Kurz je zaměřen na zdokonalení výtvarných dovedností. Je určen spíše pro dospělé zájemce bez rozdílu věku, studenty nebo starší žáky od 12-ti let. Účastník se během kurzu seznámí se základními výtvarnými technikami (uhel, rudka, pastel) jak v oblasti kresby, tak i malby (tempera).

Kurzovné: 1500,- Kč za pololetí (celkem 10 lekcí)

Doba trvání jedné lekce: 90 minut

Výuka bude probíhat v učebně výtvarného oboru ZUŠ Králíky ve čtvrtek od 19:00 - 20:30 hodin.

Výtvarné potřeby nejsou v ceně. (Zajistí lektor, případně vlastní.)

Splatnost kurzu: pololetně (říjen-leden, únor-květen)

 

Zájemci o tento kurz se mohou hlásit do 30. 9. 2021 telefonicky předem na čísle 778 523 034 nebo osobně v kanceláři školy.

 

Úvodní lekce: čtvrtek 7. 10. 2021 od 19:00 hodin

Přihláška na výtvarný kurz        STÁHNOUT

 

 

  

Kurz taneční a pohybové výchovy pro děti předškolního věku

(věk 4-5 let)

  

Lektor

 

Michaela Matoulková

 

 

 

  

 

Cílem kurzu je uvědoměle rozvíjet pohybový a taneční talent a tvořivé schopnosti dětí. V pohybové průpravě odstraňujeme špatné pohybové návyky, propracováváme technicky tělo k pružnosti a ohebnosti svalů a kloubů, k ovládání rovnováhy a vedeme děti k vnitřnímu citlivému projevu.

Kurzovné: 1000,- Kč/pololetí

Délka lekce: 45 minut

Výuka bude probíhat 1 x týdně v ranních či dopoledních hodinách v tanečním sále ZUŠ.

V době státních svátků, prázdnin a dnů volna výuka neprobíhá.

Splatnost kurzu: pololetně (září-leden, únor-červen) na základě závazné přihlášky

 

Rodiče mohou své děti přihlásit do 10. 9. 2021 telefonicky předem na čísle 778 523 034 nebo osobně v kanceláři školy.

 

Úvodní lekce: v týdnu od 13. 9. 2021 od 7:45 hodin

Přihláška na taneční kurz           STÁHNOUT

 

Vážení rodiče, milí žáci a příznivci naší školy,

z důvodu prudkého zhoršení epidemiologické situace na Králicku jsme nuceni zrušit organizaci Vánočního koncertu ZUŠ dne 5. 12. 2021 v kulturní domě Klub Na Střelnici Králíky.

V tuto chvíli nejsme schopni realizovat v plném režimu nejen tento koncert, ale i akci "Večer s Medvídkem Pú", která měla proběhnout 15. a 16. 12. 2021 v Evropském domě.

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v ČR nemůžeme ani zabezpečit organizaci vánočního jarmarku v neděli  12. 12. 2021.

Velice nás tato skutečnost mrzí, protože jsme se na všechny akce opravdu moc těšili.

Děkujeme za pochopení. Přejeme Vám klidný adventní čas a hlavně pevné zdraví.

Mgr. Zdeňka Křížková, ředitelka školy

 

Novinky

article thumbnailVážení rodiče, milí žáci a příznivci naší školy, z důvodu prudkého zhoršení epidemiologické situace na Králicku jsme nuceni zrušit organizaci Vánočního koncertu ZUŠ dne 5. 12. 2021 v kulturní domě Klub...
article thumbnailV pondělí 4. října 2021 se v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí konal 37. ročník Krajské postupové přehlídky dětských skupin scénického tance. V letošním školním roce se na jednom pódiu...
article thumbnailVelice nás těší, že se s Vámi můžeme podělit o radost z úspěchu naší studentky výtvarného oboru Jasmíny Rosenbergerové (15 let), ze třídy akad. mal. Marie Karenové. V polovině měsíce května byla...
article thumbnailOd nového školního roku 2021/2022 připravujeme v rámci doplňkové činnosti Základní umělecké školy Králíky otevření následujících kurzů:     Kurz večerní kresby a malby     Lektor   akad. mal. Marie...

Klasifikace

QR kód

Školský portál